Strona GłównaPoradnikOdpowiedzialna Gra

Odpowiedzialna Gra

Grając w swoją ulubioną grę łatwo jest zatracić granicę odpowiedzialnej gry.

Hazard online może być jedną z najlepszych rozrywek, jeśli tylko wiesz jak z niego korzystać.

Bezpieczeństwo i odpowiedzialna gra polega głównie na dbaniu o to by zabawa, która miała nas od samego początku tej przygody cieszyć nie stała się nagle kłopotliwym uzależnieniem.

Postaw sobie jasny cel

Zaczynając przygodę z gamblingiem online ważne jest byś wiedział dlaczego się w ogóle zaczyna. Jaki jest tego cel? Podejście z odpowiednim nastawieniem pomoże Ci określić ramy w jakich będziesz w przyszłości korzystać z kasyna internetowego.

Nasza wskazówkaIstnieje grupa graczy, która tłumaczy straty pieniężne jako naturalną kolej rzeczy i przysłowiową ‘cenę’ jaką internetowy użytkownik kasyn winien jest zapłacić za rozrywkę jaką mu dostarczono.

Sprawa mocno się komplikuje, jeżeli podchodzisz do gier hazardowych online jako do sposobu na zarobek.

Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy Ci myśleć o kasynach internetowych jak o płatnej zabawie, zamiast upatrywać się w niej sposobu na ‘odegranie się’ w momencie kiedy gra nie poszła po naszej myśli.

Kalkuluj

Mimo odpowiedzialnej postawy i braku zaangażowania od samego początku, wielu początkujących graczy daje się szybko ponieść emocjom związanym z pierwszymi losowymi wygranymi.

Powinieneś mieć plan na swoją grę i sumiennie się go trzymać, w przeciwnym razie będziesz kierował się emocjami, a taka gra nie tylko jest mało skuteczna, ona zaprząta Twoją głowę myślami o odegraniu się bądź rozpala wyobraźnię ekstremalnymi kwotami, do tego stopnia że zanim się zorientujesz już przekraczasz swoją własną, wcześniej wytyczaną granicę.

Huśtawki nastroju

Jest kilka powodów, dla których możesz zostać szybko uważany za problemowego gracza. Nie tylko dla kasyna, ale także dla samego siebie.

Jeśli pozostaniesz czujny, alarmujące oznaki możesz zauważyć u siebie już po pierwszej znaczącym wyniku na Twoim koncie, bądź po stracie która jest naturalną częścią gier losowych.

Jeżeli reagujesz na grę w sposób skrajnie emocjonalny prawdopodobnie powinieneś wycofać się z gry natychmiast.

Nasza wskazówkaBrak balansu i skrajne rozemocjonowanie może kosztować Cie o wiele więcej niż stracone pieniądze. Postępuj ostrożnie.

Daj sobie odpocząć

W momencie kiedy hazard zaczyna zaprzątać Ci głowę powinieneś przestać grać.

Jeśli nie potrafisz przestać zrobić sobie przerwy, bądź odetchnąć i zrelaksować się to znaczy że zdecydowanie za bardzo angażujesz się w gry hazardowe.

Jeżeli zauważyłeś u siebie tego typu zależności nie czekaj, możesz zapanować na swoim kontem sam.

Nasza wskazówkaObecnie każde szanujące się kasyno umożliwia formę samowykluczenia się (na dzień, tydzień miesiąc a nawet 6 miesięcy) z witryny dla własnego bezpieczeństwa.

Gracz sam podejmuje decyzje o tym kiedy chce zablokować swoje konto.

Bądź uważny

Zaczynasz zaniedbywać obowiązki w pracy, oraz w życiu prywatnym. Stajesz się apatyczny, szybko się denerwujesz i szukasz konfliktów?

Czujesz narastający stres w momencie kiedy nie siedzisz przed ekranem PC, bądź smartfona, czy tabletu, myśląc o tym by czym prędzej zagrać rundę w swoim ulubionym kasynie?

To wszystko oznacza, że najprawdopodobniej potrzebujesz pomocy.

Nie wahaj się, istnieje wiele organizacji (typu BeGambleAware) świadczące pomoc osobom uzależnionym od hazardu.

Rodzina i przyjaciele mogą być idealną alternatywą do organizacji, jeżeli nie masz jeszcze z nimi doświadczenia.

Nie panikuj

Sam fakt, że zauważyłeś u siebie wyżej wymienione zmiany jeszcze nie oznacza, że masz do czynienia z problem, na które nie ma rady.

Nasza wskazówkaNiezależnie od wieku, płci i predyspozycji absolutnie każdy jest w stanie poradzić sobie z uzależnieniem.

Ważne by reagować natychmiast, nie czekając na rozwój sytuacji.

Początki uzależnienia bywają bardzo niewinne, natomiast ich ewolucja bywa bardzo przykra w skutkach.

Musisz wiedzieć, że tylko Ty możesz zdecydować o tym jakie miejsce w Twoim świecie zajmować będzie hazard.

Nie panikuj, jeżeli nie zauważyłeś u siebie znaczących zmian, możesz bez problemu korzystać z kasyn online i radować się nieinwazyjną przyjemnością z zabawy.

Więcej artykułów
Top Bitcoin Kasyna
5,0 rating
Wygraj do 5 BTC + 180% Bonus od Pierwszego Depozytu
5,0 rating
100% Bonus do 2 250 zł +100 Darmowych Spinów
5,0 rating
100% Bonus do 3 600 zł +200 Darmowych Spinów +1 Bonus Crab
5,0 rating
Bonus Powitalny 100% Bonus do 1 BTC
5,0 rating
Pakiet Powitalny do 1 600 zł +150 Darmowych Spinów
Najnowsze Informacje