Kryptowaluty

Bitcoin wart 100 tys. USD – kopany na Uniwersytecie Wrocławskim!

Zuza: Ekspertka od polskich kasyn online

Autor Zuza

Opublikowane 1 miesiąc temu · 4 min czytania

Weryfikacja faktów: Adam

Bitcoin kopany na Uniwersytecie
W tym artykule
  • Zbrodnia (prawie) idealna, czyli wydobycie Bitcoina na wrocławskim uniwersytecie
  • Czy Polska powinna się chronić przed kryptowalutami?
  • Bitcoin osiąga wzrosty, Ripple odnotowuje spadki

Zbrodnia (prawie) idealna, czyli wydobycie Bitcoina na wrocławskim uniwersytecie

Wiadomo, że to, co dzieje się na studiach, pozostaje na studiach, jednak w tym przypadku sprawa urosła do bardziej nielegalnych czynów niż to, co zazwyczaj słyszymy jeśli chodzi o uniwerki.

 

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w Polsce, a patrząc na to, że Bitcoin w ostatnim czasie skacze w górę, to nie ma lepszego pomysłu jak zainstalowanie koparki do kryptowaluty na Uniwersytecie Wrocławskim. W końcu to ostatnie miejsce, gdzie ktoś szukałby nielegalnej kopalni Bitcoina. I wszystko byłoby idealnie, gdyby proces wydobywania Bitcoina nie był aż tak energochłonny, co spowodowało uszkodzenie instalacji elektrycznej. Zaczęło się niewinnie, od problemu z wentylacją, a skończyło się na zwarciu sprzętu, skutkiem czego konieczne było wezwanie odpowiednich służb, w tym policji.

 

Na szczęście skończyło się jedynie na zadymieniu i w piwnicy Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego nie doszło do pożaru i większych strat dla uczelni. Osoby odpowiedzialne za nielegalne wydobycie Bitcoina będą odpowiadały za kradzież energii elektrycznej i potencjalne zagrożenie pożarowe.

Czy Polska powinna się chronić przed kryptowalutami?

Każdego ranka fani kryptowalut zadają sobie pytanie, ile jest wart 1 Bitcoin? W tym tygodniu obudziliśmy się z kryptowalutowym sukcesem, jakim jest przekroczenie przez Bitcoina wartości 420 tysięcy złotych, co daje nam ponad 100 tysięcy dolarów. Jest to rekordowa suma i świat krypto wręcz oszalał widząc, że najstarsza kryptowaluta po tylu latach na rynku osiąga takie wyniki.

 

Jednak przez to, że krypto stają się coraz popularniejsze, a fraza “bitcoin 100k” jest na językach wielu ludzi, to w Polsce ta sprawa jest pożywką dla oszustów. Podobnie jak osoby wydobywające nielegalnie krypto na Wrocławskim Uniwersytecie, tak inne osoby chcą się na tym wzbogacić w sposób mijający się z prawem. Bardzo dużo polskich obywateli nie jest do końca zaznajomionych z tym, skąd pozyskać Bitcoina czy jak uchronić się przed oszustwem i są celem osób, które chcą to wykorzystać. Co prawda polski rząd również nie wprowadza jasnych regulacji kryptowalut i w żaden sposób nie edukuje swoich obywateli o możliwych korzyściach i zagrożeniach.

 

W dobie Internetu, aby żyć i korzystać z niego bezpiecznie trzeba iść z duchem czasu, a waluty cyfrowe osiągają sukcesy na rynku. W takim razie nasuwa się pytanie, czy Polska nie powinna podążać za krajami zachodu i uczyć swoich obywateli, czym są kryptowaluty, a przede wszystkim wprowadzić pewne regulacje prawne, które zmniejszą ilość oszustów?

Bitcoin osiąga wzrosty, Ripple odnotowuje spadki

Choć 2024 rok można uznać za złoty rok kryptowalut, nie można do nich zaliczyć Ripple. Pomimo, że kryptowaluta XRP w ciągu ostatnich 30 dni osiągnęła wzrost na poziomie 350% osiągając wynik równy 2,80 USD, to najbliższe XRP prognozy wskazują na to, że kryptowaluta ponownie spadnie do swojej wartości poniżej 2 dolarów. Sukcesywnie zmniejszają się odpływy Ripple z giełd, przez co inwestorzy nie chcą kupować kryptowaluty, wręcz przeciwnie – zabierają się za jej sprzedaż. Jest to po części związane ze wskaźnikiem nastrojów dla XRP, który spada, przez co nastrój wokół tokena jest bardziej pesymistyczny i może on prowadzić do większego spadku ceny krypto.

 

Jak widać, w świecie kryptowalut nie ma nic pewnego. Kiedy Bitcoin osiąga rekordowe wyniki, mniejsza kryptowaluta Ripple odnotowuje znikome zainteresowanie na rynku i dość znaczący spadek.

Zuza: Ekspertka od polskich kasyn online
Zuza Recenzentka Kasyn Online

Zuza specjalizuje się w iGamingu od 2018 roku, początkowo koncentrując się na tradycyjnych kasynach. Od 2022 zainteresowania skierowała na krypto kasyna i kryptowaluty, głównie Bitcoin. Recenzuje kasyna, walidując oferty pod kątem bezpieczeństwa i uczciwości. Aktywnie pisze także o nowoczesnych metodach płatności. Występuje pod pseudonimem, zachowując prywatność.

Więcej od Zuza