Czym jest halving Bitcoina? I co nas czeka w 2024 roku

Kuba: Ekspert od krypto kasyn

Autor Kuba

Opublikowane 15 lutego, 2024 · 2 min czytania
Czym jest halving Bitcoina w 2024 Czym jest halving Bitcoina w 2024?
W tym artykule
  • Następny "halving" jest przewidziany na kwiecień 2024 roku.
  • Przepołowienie czyli "halving", spowoduje prawdopodobnie drastyczny skok cen Bitcoina.

Co to jest "halving" Bitcoina?

„Halving” Bitcoina to zaplanowane z wyprzedzeniem wydarzenie, podczas którego nagroda za wydobywanie i weryfikację nowych bloków jest zmniejszana o 50%. W rezultacie, górnicy otrzymują tylko połowę liczby BTC za wydobyty blok. Halvingi są zaplanowane do odbywania się co 210,000 bloków, czyli mniej więcej co cztery lata, i będą kontynuowane aż do momentu, gdy sieć wyprodukuje maksymalną całkowitą podaż 21 milionów BTC.

Następny „halving” Bitcoina przewidywany jest na kwiecień 2024 roku. Trudno jest przewidzieć dokładną datę, ponieważ zależy ona od wysokości bloku. Ponieważ „halving” ma miejsce co 210,000 bloków, oczekuje się, że następny „halving” Bitcoina nastąpi w kwietniu 2024 roku, gdy wysokość bloku osiągnie 840,000.

Czy "halving" Bitcoina zwiększy cenę BTC?

Pozytywne nastawienie wokół „halvingu” Bitcoina historycznie wiązało się ze zmianami cen, ponieważ niektórzy inwestorzy oczekują wzrostu cen po „halvingu”.

 

Chociaż historyczne wzorce sugerują, że ceny Bitcoina rosną po wydarzeniach „halvingu”, warto zauważyć, że ten trend nie jest gwarantowany i Binance nie przewiduje przyszłych ruchów cenowych. Trendy cenowe będą zależeć od okoliczności otaczających wydarzenie „halvingu” Bitcoina w 2024 roku, w tym od kontynuacji adopcji i innych czynników wpływających na popyt.

Co dla nas graczy?

Po „halvingu” Bitcoina możemy się spodziewać kilku zmian, które mogą zainteresować zarówno entuzjastów kryptowalut, jak i zwykłych użytkowników:

  • Tymczasowe obniżenie hashrate, czyli mocy obliczeniowej sieci, ale to zazwyczaj nie wpływa bezpośrednio na codzienne doświadczenia użytkowników.
  • Wzrost ceny Bitcoina – często obserwujemy tzw. 'bull run’, czyli okres szybkiego wzrostu wartości, co może pociągnąć za sobą wzrost cen, a także ich większą zmienność.
  • Ceny altcoinów – historia pokazuje, że ceny Bitcoina mają tendencję do wpływania na wartość innych kryptowalut, więc możemy oczekiwać, że „halving” wpłynie również na rynek altcoinów.

 

W okresie halvingu i trwania 'bull runu’ zalecamy graczom przejście na stablecoiny, takie jak USDT czy USDC. Najlepszym wyborem na ten czas może być USDT (TRC-20) na blockchainie Tron. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem o kasynach akceptujących płatności USDT (TRC-20).

Kuba: Ekspert od krypto kasyn
Kuba Redaktor Naczelny
8 artykułów

Kuba, z 8 lat doświadczenia w UX, łączy pasję i wiedzę o iGamingu z życiem w Azji.

 

Jego strategie marketingowe i rozwiązania użytkowe poprawiają doświadczenia w kasynach online, a zamiłowanie do kryptowalut i aktywna obecność na forach branżowych czynią Kubę cenionym przewodnikiem w świecie hazardu internetowego 2.0.

Więcej od Kuba