Zakłady sportowe

Totalizator Sportowy: Wielkie Loterie to wielkie afery

Zuza: Ekspertka od polskich kasyn online

Autor Zuza

Opublikowane 3 tygodnie temu · 4 min czytania

Weryfikacja faktów: Adam

Totalizator Sportowy Hazard, Polityka i Afery
W tym artykule
  • Wysokie zarobki spółki
  • Polityczne obejmowanie wysokich stanowisk w spółce
  • Afera Loteryjna Buddy
  • CBA w centrali Totalizatora

Polacy kochają Loterie

Trzeba przyznać, że w Polsce jest bardzo popularne kupowanie losów na Lotto czy inne Loterie. Poszło to tak daleko, że zdrapki kupowane są jako dodatek do ślubu, a kolejne pokolenia przyzwyczajane są do próbowania swojego szczęścia na Loterii. Tak naprawdę popularność Totalizatora Sportowego wynika powoli z powszechnej tradycji uprawiania tego typu hazardu, nie ważne, do jakiej grupy społecznej się należy. Ludzie często wypełniają los z nadzieją, że szczęście się do nich uśmiechnie. Taka postawa może być spowodowana ogólną słabą sytuacją w Polsce. Szalejąca inflacja, ceny w sklepach z kosmosu, coraz wyższe rachunki, drogie mieszkania i przy tym wszystkim niska pensja. I właśnie dlatego Totalizator radzi sobie świetnie i zbija ogromne zyski. Na ten moment mówimy o zysku netto na ponad 387 mln zł, co przekłada się na wzrost o 25% w porównaniu do tego samego okresu w 2023 roku. Jest to niewyobrażalny przychód, który pokazuje, jak bardzo Polacy liczą na wygraną na Loterii i polepszenie swojej sytuacji finansowej.

Polityka w Totalizatorze Sportowym

W ostatnim czasie w Totalizatorze nastąpiły spore czystki, jeśli chodzi o ważne stanowiska w firmie. Konkurs na stanowiska w firmie powinien być otwarty, sprawdźmy zatem, jak w ostatnim czasie poradził sobie z rekrutacją zarząd Totalizator.

 

Zacznijmy od tego, że nowym członkiem zarządu został Szymon Gawryszczak, który jest dobrym znajomym Roberta Kropiwnickiego – wiceministra aktywów państwowych. Szymon Gawryszczak był znany swego czasu z afery Arlegu, która 10 lat temu była gorącym tematem na Dolnym Śląsku. Zamieszani w nią politycy uniknęli jakiejkolwiek kary,a jedyną konsekwencją afery Arlegu było rozwiązanie legnickich struktur Platformy Obywatelskiej.

 

Szymon Gawryszczak nie wycofał się jednak z jakichkolwiek państwowych działalności, co finalnie doprowadziło go do stanowiska w Totalizatorze Sportowym. Od tamtego czasu możemy zaobserwować kilka ciekawych nominacji na niektóre stanowiska w spółce.

 

Chociażby zatrudniona na stanowisku głównego specjalisty Katarzyna Sapa, która kilkanaście lat temu zasiadała w zarządzie spółki ARI razem z Gawryszczakiem.

 

Nie jest to jednak jedyny angaż, w którym został pominięty proces rekrutacyjny. Na stanowisko wiceszefa oddziału terenowego w Zielonej Górze również został powołany znajomy Gawryszczaka – Bartłomiej Bogulski.

 

Co ciekawsze, Bogulski, Sapa i Gawryszczak to nie jedyne osoby powiązane ze sobą lub ze sceną polityczną. We wrocławskim oddziale Totalizatora, na stanowisku głównego specjalisty zasiadł Przemysław Wajman. Znany jest z działalności w Młodych Demokratach, czyli młodzieżówce Platformy Obywatelskiej. Wajman, zaledwie 23-letni działacz polityczny zajął stanowisko, które normalnie byłoby obsadzone przez osobę z doświadczeniem i długim stażem w firmie.

 

Co więcej, powołany w tym roku nowy prezes spółki – Rafał Krzemień, został już odwołany. Taka decyzja została podyktowana podejrzeniem o niedochowaniu standardów podczas zatrudniania dyrektorów regionalnych. Konkurs na te stanowiska nadal trwa, czekamy więc na nowych dyrektorów i ich zastępców.

Youtuber Budda zatrzymany za Loterie

Totalizator Sportowy to jedyna spółka, która prowadzi legalny hazard w Polsce. Można powiedzieć, że naciął się na to sławny youtuber Budda, który jest znany z organizowanych na swoim kanale loterii. Budda 7 aut Loteria to był temat mocno popularny swego czasu. Teraz mówi się o tym, że został zatrzymany pod zarzutem organizacji nielegalnych gier hazardowych, prania pieniędzy i dopuszczenia się przestępstwa podatkowego. Oprócz samego Buddy została zatrzymana także jego partnerka i jeszcze osiem innych osób.

 

Wniosek nasuwa się jeden – nie warto podpadać Totalizatorowi i organizować samemu Loterie.

Afer ciąg dalszy…

Wokół Totalizatora Sportowego ostatnio ciągnie się wiele spraw i z dnia na dzień pojawia się coś nowego. Żeby było mało, CBA weszło do Totalizatora Sportowego, aby zabezpieczyć dokumenty w sprawie prowadzonego śledztwa. Szczegóły nie są znane, jednak prokuratura będzie sprawdzać dokumenty z lat 2017-2021. Nasuwa się tutaj pytanie, co takiego chcą znaleźć w tych dokumentach?

 

Kolesiostwo na wysokich stanowiska, afera z Buddą, a do tego śledztwo na temat spraw sprzed kilku lat. Totalizator jest ostatnio na językach i z pewnością przez długi czas na nich pozostanie.

Zuza: Ekspertka od polskich kasyn online
Zuza Recenzentka Kasyn Online

Zuza specjalizuje się w iGamingu od 2018 roku, początkowo koncentrując się na tradycyjnych kasynach. Od 2022 zainteresowania skierowała na krypto kasyna i kryptowaluty, głównie Bitcoin. Recenzuje kasyna, walidując oferty pod kątem bezpieczeństwa i uczciwości. Aktywnie pisze także o nowoczesnych metodach płatności. Występuje pod pseudonimem, zachowując prywatność.

Więcej od Zuza