Cyfrowe złoto – Strata czy zysk? Gimper zna odpowiedź
- Gimper królem Bitcoina - Jak wyszła mu inwestycja?
- Kto jeszcze zbija fortunę na wzroście Bitcoina?
- Inwestycja w Bitcoina - Zyski czy straty?
Gimper Królem Bitcoina - Jak wyszła mu inwestycja?
Jeśli jesteście na bieżąco z ostatnimi nowinkami w świecie kryptowalut, to na pewno obił wam się o uszy ogromny wzrost Bitcoina – pierwszej i najpopularniejszej kryptowaluty na rynku. A na pewno można powiedzieć, że usłyszeli o nich polscy celebryci, którzy zaczynają inwestować w Bitcoina lub przyznają się, że już kiedyś to zrobili.
Świetnym przykładem na to jest Gimper, który na swoim kanale “Zgrzyt” wypowiedział się o kryptowalutach. Nie jest to jego jedyna wzmianka, gdyż ostatnio Gimper na Twitterze pochwalił się ogromnym zyskiem na zakupionym 2,5 roku wcześniej Bitcoinie.
Tomasz “Gimper” Działowy wspomniał w poście, że zysk z zakupu Bitcoina osiągnął 181% i tym samym jego wartość wynosi 356 195 zł. Sam zakup kryptowaluty był w momencie kiedy wartość była w okolicach 125 tysięcy zł od sztuki. Dla jasności, Bitcoin na dzień dzisiejszy osiągnął wartość 96 475,10 dolarów, co pokazuje nam ogromny przeskok pomiędzy tymi kwotami.
Jednak możemy zauważyć, że wykonawca utworu “Bombsite A” jest po takim czasie nadal dość nowy w świecie krypto. Sam wspomina w programie “Zgrzyt”, że się nie zna, a kryptowalutę kupował na zasadzie loterii, co nie jest zbyt dobrą taktyką. Dodatkowo patrząc na jego komentarz na temat Phila Koniecznego i innych osób zajmującymi się kryptowalutami można wywnioskować, że przebija przez niego pewna ignorancja i brak znajomości temat. Może gdyby poświęcił trochę uwagi Bitcoinowi i rzetelnie szedł za wskazówkami osób znających się na temacie krypto, to jego zysk byłby jeszcze większy?
Kto jeszcze zbija fortunę na wzroście Bitcoina?
Gimper nie jest ostatnią osobą reprezentującą polskie media społecznościowe czy szeroko pojętą rozrywkę. Do listy osób lubujących się w Bitcoinie dołączył także YouTuber Szymon “Isamu” Kasprzyk, który dodał krótki, acz mówiący wszystko post, że jak Bitcoin dobije 150 tysięcy dolarów, to czeka go emerytura. Można wywnioskować po tym wpisie i kilku poprzednich, że Isamu już od dłuższego czasu interesuje się rynkiem kryptowalut i jest posiadaczem co najmniej jednego Bitcoina. Co ciekawe, jego posty w tym temacie osiągają o wiele większe zasięgi niż w czasie ich publikacji. Najwidoczniej temat Bitcoina jest na językach i ludzie szukają odpowiedzi, wskazówek czy po prostu informacji w tym temacie.
Jednak Gimper i Isamu to nie jedyni polscy celebryci, którzy wspominają o Bitcoinie. Do ich grona dołączył Kamil Zalewski, czyli Avi, który wplótł temat kryptowalut w swoją piosenkę, a dokładnie wspomina o najpopularniejszej giełdzie kryptowalut czyli Binance. Choć szczerze odradzamy praktyk z tekstu, to jest dla nas zaskoczeniem, że ta internetowa waluta w końcu kogoś zainspirowała do tworzenia “sztuki”.
Inwestycja w Bitcoina - zyski czy straty?
Zapewne wiele osób zastanawia się, czy ze względu na zyski z kryptowalut nie zainwestować w Bitcoina czy inne krypto. Jednak mało osób wie, że wartość Bitcoina nie wzrosła bez żadnych przyczyn, a inwestowanie w niego to nie jedynie zyski i ścieżka usłana kwiatami.
Warto mieć na uwadze, że wzrosty w wartości Bitcoina spowodowane są kilkoma czynnikami jak Bitcoin halving 2024, czyli zmniejszenie nagrody za wydobycie bloków o połowę. Do tego dochodzi nam także akceptacja kryptowalut w instytucjach finansowych, inflacja i to, że wartość Bitcoina nie jest od niej zależna, a także oczekiwania, że SEC zatwierdzi ETF oparty na Bitcoinie.
Jak widać, wartość Bitcoina nie wychodzi z powietrza, lecz wpływa na nią wiele czynników. Warto pamiętać, że kryptowaluta miała też swoje gorsze czasy i jej cena jest bardzo zmienna. Może przynieść ogromne zyski, ale także można na niej stracić.
Przypomnę także, że pomimo, iż Bitcoin jest określany jako cyfrowe złoto i wiele osób chwali sobie to, że nie podlega pod żadne państwo i instytucję finansową, to musimy pamiętać, że zakup krypto może nieść za sobą ryzyko.
Zacznę od takiej banalnej rzeczy jak to, że Bitcoin nie jest fizyczną walutą i jest przechowywany w portfelach internetowych, co w tych czasach może skutkować różnymi atakami hakerskimi, przed którymi trzeba się chronić. Do tego wiele państw nadal nie wie, jak traktować kryptowaluty i obarcza je różnymi regulacjami, które mogą się odbić niekorzystnie na rynku krypto. I oczywiście trzeba pamiętać o tym, że Bitcoin jest bardzo zmienny. Jest idealną walutą dla osób lubiących ryzyko, gdyż jego cena może osiągać ogromne ceny, ale może też spadać. Dlatego jeśli nie jesteś osobą, która lubi ryzyko, a raczej wolisz być pewny stawki swoich środków, to zastanów się trzy razy nad kryptowalutą.
Na koniec tylko dodam, jak ważny jest research przy zakupie kryptowalut, samo wybranie odpowiedniej giełdy może być wyzwaniem i wymaga od nas poświęcenia pewnego czasu. Najważniejsze jest, aby zakupić Bitcoina w bezpieczny sposób i tak samo go przechowywać, aby uniknąć przedwczesnych strat niezależnych od stawki kryptowaluty.
Zuza specjalizuje się w iGamingu od 2018 roku, początkowo koncentrując się na tradycyjnych kasynach. Od 2022 zainteresowania skierowała na krypto kasyna i kryptowaluty, głównie Bitcoin. Recenzuje kasyna, walidując oferty pod kątem bezpieczeństwa i uczciwości. Aktywnie pisze także o nowoczesnych metodach płatności. Występuje pod pseudonimem, zachowując prywatność.
Więcej od Zuza